Awayzon
İletişim
Awayzon.com
Awayzon.com

Aydın Kiralık Villa

Tüm rezervasyonlarınız %100 para iadesi güvenceli

Aydıniçin1kiralık villa ve yazlık bulundu.

Aydın Kiralık Villa

6 kişi / en az 3 gece

2024 Fiyatı Güncel -

Villa

Kuşadası Değirmendere'de Denize Yürüme Mesafesinde, Geniş Bahçeli, 6 Kişilik Villa - AWZ 636

3 Oda, 1 Banyo,

₺5.600,00

/

Nisan ayı gecelik

Güvenli Ödeme

%40'ı şimdi öde, kalanı kapıda!

Aydın Villa Kiralama

Aydın kiralık villa seçenekleri farklı konsept, konum ve oda seçeneklerinden oluşuyor. Merkezi konuma sahip olan villalarda konaklayarak şehrin her noktasına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Villa tatili, yüksek konfor sağlaması sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Aydın kiralık yazlık konusunda birçok çeşitten oluşan geniş yelpazesiyle turistlerin beğenisini topluyor.

Aydın Kiralık Villa Seçenekleri Nelerdir?

Birbirinden özel konseptlerde tasarlanan villalar, herkese hitap eden seçeneklerden oluşuyor.

Aydın muhafazakar villa, izole ve huzurlu bir tatil süreci geçirmek isteyen aileler tarafından tercih ediliyor. Aile ve arkadaş grupları için tasarlanan muhafazakar villalar farklı oda sayıları ve konaklama kapasiteleriyle kalabalık tatil yapmayı sevenler için ideal konaklama birimleri olarak öne çıkıyor.

Romantik bir tatil için hazırlanan Aydın balayı villaları, yeni çiftlere unutulmaz bir tatil süreci sağlıyor. Balayı villaları tek odalı olup iki kişilik konaklama kapasitesine sahiptir.

Aydın kiralık havuzlu villa ve havuzsuz villa seçenekleri bulunuyor. Kiralık havuzlu villalarda, günün her saati keyifle serinleyebilirsiniz.

Aydın'ın En Popüler Kiralık Villa Bölgeleri Nelerdir?

Aydın villaları merkezi konumları ile konforlu bir tatil süreci geçirme olanağı tanıyor. Aydın’ın en popüler kiralık villa bölgeleri arasında yer alan Söke, güvenli bölgesi ve merkezi konumu ile rahat ulaşım imkanı sunuyor.

Aydın Tatiliniz Sırasında Gezebileceğiniz Yerler Nelerdir?

Aydın sayısız doğal güzelliği, tarihi eseri ve farklı mutfaklara ait restoranı ile büyüleyici şehirler arasında yer alıyor.

Şehre gelenlerin ilk rotası olan Arapapıştı Kamyonu, 2017 yılı itibariyle ziyarete açılmıştır. Turkuaz rengi suyu ve doğal yapısı hem keyifli bir gezinti yapmak isteyenlerin hem de su sporlarını sevenlerin tercih ettiği yerler arasında bulunuyor.

Yörük Ali Efe Müzesi, Kuvayı Milliye komutanı olan Yörük Ali Efe’den ismini almıştır. Komutanın müze haline getirilen evinde eşyaları ve Kurtuluş Savaşı fotoğrafları sergileniyor.

Kuşadası’nda yer alan Kurşunlu Manastırı, Bizans Devleti tarafından 11. yüzyılda inşa ettirilmiştir. Manastırın içerisinde mezarlık, mutfak, kiler ve keşiş odaları bulunuyor.

Kuşadası Milli Parkı olarak bilinen Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, 28.000 hektardan oluşan arazisinde 260 civarı kuş, 41 sürüngen, 804 bitki ve 28 memeli çeşidi barındırıyor.

Merkezi noktalarda bulunan Aydın kiralık villa yerlerlerinde konaklayarak şehrin bütün güzelliklerini gezebilirsiniz.

Aydın'ın En Güzel Plajları Hangileridir?

Temiz havası ve berrak suya sahip plajlarıyla ünlü olan Aydın’da huzurlu bir tatil süreci geçirebilirsiniz. Aydın kiralık villa yerlerinin merkezi konumları sayesinde pek çok eşsiz plajın tadını çıkarabilirsiniz.

  • Kadınlar Denizi Plajı

Aydın’ın gözde tatil beldesi Kuşadası’nda yer alan Kadınlar Plajı, Osmanlı Döneminde kadınların güvenle denize girebildiği noktalardan biridir. İsmini bu dönemden alan Kadınlar Denizi Plajı, yosunsuz denizi ve temiz suyu ile keyifli bir yüzme olanağı tanıyor.

  • Karasu Koyu

Kuşadası Milli Parkı’nın içerisinde bulunan Karasu Koyu, doğayla iç içe bir konuma sahiptir. Taşlık plajı ve küçük alanı ile son derece huzurlu bir atmosfer sağlayan koyda, doğayla baş başa vakit geçirebilirsiniz.

  • Akbük Koyu

Aydın’ın doğal güzellikleri arasında beğeni toplayan Akbük Koyu, yeşille kaplı çevresi ve koyu mavi suyu ile özel bir görüntüye sahiptir. Taş plajdan oluşan koydan denize açılırken balıklara eşlik edebilirsiniz.

  • Sevgi Plajı

Bir tarafı okaliptüs ağaçları diğer tarafı ise masmavi deniz ile çevrili olan Sevgi Plajı, 12 kilometrelik sahil şeridinden oluşuyor. Sığ ve dalgasız denizi ile güvenli yüzme imkanı sağlayan plajda güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

  • Aydınlık Koyu

Kuşadası Milli Parkı’nın içerisindeki Aydınlık Koyu’nu belirlenen giriş çıkış saatlerinde ziyaret edebilirsiniz. Taşlık plaja sahip olan Aydınlık Koyu’nun derin denizi dalmayı sevenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

  • Kavaklıburun Koyu

Milli Park’ta bulunan bir diğer koy ise Kavaklıburun Koyu’dur. Kavak ağaçlarıyla çevrili taş plaj, az sayıda kişinin ziyaret ettiği bakir plajlardan biridir.

Aydın'da Bulunan Antik Kentler Hangileridir?

Afrodisias Antik Kenti, dünyaca ünlü fotoğrafçı Ara Güler’in gezileri sırasında keşfettiği bir yerleşim alanıdır. Aydın’da kaybolarak bir köy ile antik kentin iç içe geçtiğini fark eden Ara Güler’in çektiği fotoğraflarla beraber antik kent dünyada tanınıp araştırılmaya başlanıyor.

Antik Yunan’da aşk ve güzellik tanrıçası olarak bilinen Afrodit’e ithafen kurulan şehirde yer alan Afrodit Tapınağı, M.Ö. 3. yüzyılda inşa edilmiştir. 5. yüzyıla gelindiğinde kiliseye çevrilen tapınak 1200 yılına kadar kullanılmaya devam edilmiştir.

Bölgenin sanat merkezi haline gelen antik kent, yakınlarda bulunan mermer ocaklarından çıkan mermerlerle yapılan eşsiz heykellere sahiptir. Özellikle Roma hükümdarlığı sırasında devlet insanlarının heykelleri yapılmıştır. Antik kentte yapılan heykeller Bizans’ın en önemli şehirlerinde sergilenmiştir. Şehirdeki heykellerin yanı sıra ince işçilikle oluşturulan kabartmalı lahitler de dikkat çekiyor.

Kentte yer alan bir diğer kalıntı ise stadyumdur. 30000 kişilik kapasiteye sahip olan stadyum, dünyadaki en iyi korunan stadyum olarak biliniyor. Stadyumda gladyatör dövüşleri, uzun atlama, cirit atma, güreş gibi pek çok etkinlik yapıldığı düşünülüyor. 

Ardından tiyatro olarak kullanılan bu stadyum, elips formunda mimarisi ve seyircinin görüşünü engellemeyen yerleşim düzeniyle beğeni topluyor. Oldukça geniş bir kompleksten oluşan antik kentin içerisinde belediye binası, agora kapısı, piskopos sarayı, bazilika, spor salonu, atrium, çeşme, hamam, evler ve tiyatro kalıntıları da yer alıyor.

Tepecik Vadisi’ne kurulan Nysa Antik Kenti, eğitim ve bilimi ile öne çıkan yerleşimler arasında yer alıyor. Dönemindeki en büyük kütüphanelerden birine sahip olan kentte tarihçi Strabon eğitim almıştır. Şehirde kütüphanenin yanı sıra stadyum, meclis binası, tiyatro ve ev kalıntıları da bulunuyor.

Aydın Didim’de yer alan bir diğer antik kent de İyon Devleti’ne ait olan Milet Antik Kenti’dir. Kent merkezindeki antik amfi tiyatro, 19000 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Thales’in öğrencilerinin yaşadığı Milet, dönemin felsefe şehri olarak da biliniyor.

Antik tiyatronun yanı sıra Serapis Tapınağı, Faustina Hamamı, Liman Anıtı ve ev kalıntılarının da bulunduğu şehirde keyifli bir keşif deneyimi yaşayabilirsiniz.

Izgara planlı bir şehir düzenlemesinden oluşan Magnesia Antik Kenti, rivayete göre Apollon’un yardımıyla Magnetler tarafından kurulmuştur. Yerleşim alanının içerisinde tapınak, tiyatro, odeon, stadyum ve farklı kutsal alan kalıntıları bulunuyor.

Antik dönemin en önemli mimarlarından biri olan Vitruvius, şehirde bulunan ve Helenistik döneme ait en büyük tapınaklardan biri olan Artemis Tapınağı’na dair notlarını kitaplarında paylaşmıştır.

İyonyalılar tarafından kurulan Priene Antik Kenti, M.Ö. 8. yüzyılda inşa edilmiştir. Savaş ve bilgelik tanrıçası Athena’ya ithaf edilen kentte yer alan Athena Tapınağı’ndan kalan beş sütun, bütün ihtişamıyla görenleri büyülüyor. Şehir, Antik Yunan tanrılarının yanı sıra Mısır tanrılarına da ithaf edilen bir tapınağa sahiptir.

6500 kişilik Priene Antik Tiyatrosu’nun sahne önündeki oturma yerleri ise protokol için özel olarak inşa edilmiştir. Bu oturma yerlerinde soylular, din insanları ve devlet çalışanları oturmaktaydı.

Karyalılar tarafından kurularak yerleşim yeri olarak kullanılan Alabanda Antik Kenti’nin ismi at yarışından geliyor. Tarihçilerin verdiği bilgiye göre Kral Kar’ın oğlu tarafından kazanılan at yarışının ölümsüzleştirildiği bu kentten günümüze; surlar, hamam, meclis binası, tiyatro ve tapınaklar kalmıştır.

Apollon İsotimos Tapınağı Helenistik Dönem’de Mimar Menestheus tarafından inşa edilmiştir. Diğeri ise dor düzeni ile etkileyici bir görüntüye sahip olan Zeus Khrysaoreus Tapınağı’dır.

Didim’e ismini veren Didyma Antik Kenti, birçok farklı uygarlık tarafından yerleşim alanı olarak kullanılmıştır. Kentten geri kalan en önemli eserler ise Apollon Tapınağı ve Medusa Heykeli olarak yer alır.

Tatilinizi ulaşım kolaylığı sağlayan Aydın kiralık villa seçeneklerinden kriterlerinize uygun konaklama biriminde geçirerek şehrin her noktasını keyifle gezebilirsiniz.

Aydın Eğlence ve Gece Hayatı Nasıldır?

Bölgenin en huzurlu tatil beldelerinden biri olan Aydın, kalabalıktan uzak bir eğlence anlayışı olanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle şehir merkezi ve tatil beldelerinde yer alan eğlence mekanları; bar, pub, disko, meyhane, canlı müzik gibi seçeneklerden oluşarak herkese hitap ediyor.

Birçok farklı konumda yer alan Aydın kiralık villa seçenekleri arasından eğlence anlayışınıza hitap eden noktalara yakın olan konaklama tesisini tercih ederek vakit kazanabilirsiniz.

Aydın Kiralık Villa Fiyatları Nedir?

Aydın Kuşadası kiralık villa fiyatları belirli özelliklere göre değişkenlik gösteriyor. Villanın donanımı, oda sayısı, kişi kapasitesi, konumu ve havuz seçeneği fiyatı belirleyen unsurlar arasında yer alıyor.

Aydın kiralık villa seçeneklerinden kriterlerinize ve bütçenize uygun villayı Awayzon ile bularak keyifli bir tatil süreci geçirebilirsiniz.

Dil Seçiniz...
Popüler Kiralık Villa Bölgeleri
Fethiye Kiralık Villa
Popüler Villa Temaları
Kurumsal

Dil Seçiniz...

Payment MethodsPayment Methods

12 aya varan taksit imkanları!

Tatilde Kirala Turizm ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. markası olan Awayzon.com Turizm Seyahat Acentası TÜRSAB A-10758 Belge ile Turizm Bakanlığına bağlıdır.

Awayzon.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları saklıdır. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Awayzon.com sorumlu tutulmaz.

ETBIS